Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 88-latka

Data publikacji 22.05.2020

Po kilku godzinach poszukiwań starszy mężczyzna, którego zaginięcie zgłosiła rodzina, został odnaleziony cały i zdrowy.

Wczoraj, 21.05.2020 r., o godz. 21.40 dyżurny proszowickiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 88-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Nowe Brzesko. Z relacji rodziny wynikało, że starszy mężczyzna ostatni raz widziany był w rejonie swojego domu około godz. 16:00, skąd z nieznanych przyczyn się oddalił. 
 
Do działań poszukiwawczych skierowano mundurowych Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach oraz policjantów OPP w Krakowie, w tym przewodnika z psem służbowym. W poszukiwaniach udział brali także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej  z Hebdowa. 
 
W trakcie wspólnego przeczesywania pól uprawnych, nieużytków oraz łąk, w miejscowości Hebdów, około godz. 2:00, druhowie zauważyli zaginionego. Mężczyzna znajdował się na łące w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Wisły, w odległości około 1,5 kilometra od miejsca zamieszkania. 
 
88-latek był przytomny, czuł się dobrze i nic nie zagrażało jego życiu. Podczas rozpytania nie potrafił logicznie wyjaśnić powodu oddalenia się od domu. Został przekazany załodze karetki pogotowia, a następnie przewieziony do SP ZOZ w Proszowicach. Ze wstępnych ustaleń na miejscu odnalezienia wynika, że starszy mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń ciała.
 
W akcji poszukiwawczej udział wzięło 29 policjantów oraz 7 strażaków i druhów.
 
(KWP w Krakowie / js)
 
Powrót na górę strony