Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantem jest się 24 godziny na dobę

Data publikacji 22.05.2020

Policjant zduńskowolskiego wydziału prewencji, w czasie wolnym od służby zauważył na trasie S-8 pojazd, którego kierujący nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Dzięki działaniom podjętym przez funkcjonariusza zatrzymano pijanego kierującego. Jak się okazało podczas kontroli drogowej, 54-letni kierujący miał w swoim organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

21 maja 2020 roku, około godziny 12:00, policjant ogniwa patrolowego zduńskowolskiej komendy jadąc swoim samochodem trasą S-8 w kierunku Zduńskiej Woli, na wysokości węzła Sieradz Południe zauważył pojazd marki KIA Stinger GT. Sposób jazdy kierującego wydał się funkcjonariuszowi podejrzany i niebezpieczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący kią nie mógł utrzymać prostego toru jazdy, gwałtownie zmieniał pasy ruchu. Wzbudziło to podejrzenie policjanta, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Natychmiast poinformował dyżurnego o całej sytuacji. Cały czas informował o bierzącej pozycji. W efekcie doprowadził do zatrzymania podejrzanie poruszającego się pojazdu przez policjantów ruchu drogowego. Okazało się, że 54 letni kierujący jest nietrzeźwy. Miał w swoim organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Amator jazdy na podwójnym gazie stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub środka podobnie działającego jest jednym ze zjawisk, które drastycznie wpływają na poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu kołowego. Tym bardziej postawa funkcjonariusza, który doprowadził do wyeliminowania kolejnego nietrzeźwego uczestnika z drogi wymaga podkreślenia. Nie należy się wahać i każdą sytuację, w której sposób jazdy innego uczestnika ruchu drogowego wzbudza nasze podejrzenie, zgłaszać poprzez numer alarmowy lub bezpośrednio do dyżurnego właściwej jednostki Policji.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony