Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddaliśmy krew dla kolegi z Katowic

Data publikacji 25.05.2020

Każda zbiórka krwi jest cennym darem dla drugiego człowieka. W taki sposób ratujemy życie i zdrowie innych. Także w dobie walki z pandemią koronawirusa nie możemy o tym zapominać. Z zachowaniem wymogów sanitarnych krew można cały czas oddawać. Tym razem ten cenny dar podarowaliśmy Bartkowi – naszemu koledze ze Śląskiej Policji, który zmaga się z ciężką chorobą.

Policjanci z Brzegu włączyli się w zbiórkę krwi dla kolegi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach Bartosza Mazura. W ostatnim czasie policjant dowiedział się, że zachorował na ostrą białaczkę i potrzebuje pomocy. Krew to najcenniejszy dar, który możemy podarować drugiemu człowiekowi. Dlatego ruszyliśmy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tam oddaliśmy krew dla Bartka.

Ten cenny dar jest cały czas potrzebny i niezbędny dla ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. W dobie walki z koronawirusem nie możemy o tym zapomnieć. W szpitalach w całej Polsce przebywają pacjenci, którzy zmagają się z chorobami gdzie jest potrzebna krew do ratowania ich życia. Odbywają się planowane zabiegi, a na stół operacyjny trafiają osoby po wypadkach.

Pamiętajmy, że nasza krew to dar, którego nie zastąpimy niczym innym. Dzięki takim inicjatywom możemy uratować nie jedno życie. Warto więc zachęcać swoich bliskich i przyjaciół do regularnego oddawania krwi.

  • policjant siedzi na fotelu i ma podpięty do ręki sprzęt do pobierania krwi
  • policjantka siedzi na fotelu i oddaje krew
  • policjant siedzi na fotelu i ma podpięty do ręki sprzęt do pobierania krwi
  • 2 policjantów siedzi obok siebie i wypełniają formularz przed oddaniem krwi
  • dłoń z podpiętym welflonem i sprzętem do oddawania krwi
  • policjant siedzi na fotelu i ma podpięty do ręki sprzęt do pobierania krwi
Powrót na górę strony