Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 25.05.2020

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa nowogardzkiego funkcjonariusza, dla którego również w czasie wolnym najważniejsze jest bezpieczeństwo innych. Dowodem na to jest zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, który miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, 23.05.2020 r., około godz. 19:00 funkcjonariusz z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Nowogardzie, będąc po służbie, zwrócił uwagę na mężczyznę, który chwiejnym krokiem wsiadł do swojego samochodu marki Skoda, po czym włączył silnik i próbował ruszyć z miejsca. Policjant bez wahania zatrzymał kierującego, zabrał mu kluczyki od samochodu, zapobiegając tym samym jego dalszej jeździe. O całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego Policji.

Nietrzeźwym kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, który kierował autem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły uniknąć tragedii na drodze.

Za popełniony czyn zatrzymanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(KWP w Szczecinie/js)

Powrót na górę strony