Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 25.05.2020

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 38-latek Międzyrzeca Podlaskiego, który w takim stanie kierował audi. Jego zachowanie i styl jazdy wzbudziły podejrzenia będącego poza służbą, policjanta bialskiej komendy. Funkcjonariusz zatrzymał kierowcę oraz wezwał na miejsce patrol Policji. „Amator jazdy na podwójnym gazie” odpowie też za kierowanie pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie, 22.05.2020 r., na ul. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Policjant Zespołu do spraw Wykroczeń bialskiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył mężczyznę, którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Kiedy wsiadł za kierownicę audi reakcja policjanta była natychmiastowa. Ruszył za kierowcą audi informując o wszystkim dyżurnego bialskiej komendy.

Na parkingu przy ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej zatrzymał kierującego. W trakcie rozmowy z mężczyzną potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariusza. Wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu.

Mundurowi, którzy dotarli na miejsce potwierdzili tożsamość kierowcy audi. Okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz o dalszym losie 38-latka zadecyduje sąd.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lubline /js)

Powrót na górę strony