Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści w rękach Policji

Data publikacji 25.05.2020

Policjanci z Namysłowa zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwa metodą na policjanta CBŚP. 36-latka wpadła na "gorącym uczynku", gdy była już w mieszkaniu namysłowskich seniorów. Właśnie miała odebrać od nich 35 000 złotych. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, starsze małżeństwo nie straciło swoich oszczędności. Zatrzymanym grozi teraz do 8 lat więzienia. Sprawa wciąż ma charakter rozwojowy.

Namysłowscy policjanci zajmujący przestępczością gospodarczą, zatrzymali na gorącym uczynku 36-letnią kobietę, która próbowała wyłudzić 35 000 złotych od pary seniorów z Namysłowa. Dzień później, mundurowi zatrzymali także jej 44-letniego męża, który również jest podejrzewany o udział w tym przestępczym procederze. Oboje pochodzą z powiatu strzeleckiego i podejrzewani są o podobne działania na terenie innych miast naszego województwa.

Oszuści podawali się za policjantów CBŚP. Rzekomy funkcjonariusz prosił o pomoc w zorganizowaniu policyjnej zasadzki i przekazanie dużej sumy pieniędzy. Oczywiście cała historia była zmyślona. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i czujności mieszkańców naszego miasta, nikt nie został oszukany.

Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt wobec 36-latki. Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczamy kolejnych zatrzymań. Podejrzanej parze, za próbę oszustwa namysłowskich seniorów, grozi do 8 lat więzienia.

Pamiętajmy, że oszuści nie odpuszczają.  Nie możemy zapominać o tym, że są osoby, które z premedytacją wykorzystują dobre serca naszych seniorów i tylko czekają na chwilę nieuwagi. Nigdy nie postępujmy pochopnie w kontaktach z nieznajomymi. Gdy ktoś nieznajomy, w rozmowie telefonicznej, prosi nas o pieniądze jak najszybciej przerwijmy połączenie! NIGDY nie przekazujmy pieniędzy przypadkowym osobom!

Przypominamy, że:

• policjanci nigdy nie proszą o pieniądze!

• nigdy nie angażują osób postronnych w policyjne działania!

• nie zalecają przelewów na inne wskazane rzekomo bezpieczne konta!

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.3 MB)

Powrót na górę strony