Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gonił z maczetą i atrapą broni, trafił do aresztu

Data publikacji 25.05.2020

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii, zatrzymali 26- letniego mężczyznę. Jest on podejrzewany o zaatakowanie przed kilkoma dniami innego mężczyzny przy użyciu maczety, i jak się okazało atrapy broni. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci nie wykluczają, że może on mieć związek z innymi przestępstwami. Postanowieniem sądu został on aresztowany. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Oficer dyżurny komisariatu Policji w Górze Kalwarii 15 maja br. otrzymał informację, że jedną z ulic na obrzeżach miasta ucieka młody mężczyzna. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie gonił go inny mężczyzna wymachujący maczetą i trzymaną w drugiej ręce bronią.

Funkcjonariusze tego dnia we wskazanym miejscu nikogo nie zastali, jednak wszczęte zostały działania operacyjne, w celu wyjaśnienia tych niepokojących informacji. W ich wyniku mundurowi zatrzymali 26-letniego mężczyznę. Po przeszukaniu jego mieszkania i należącego do niego samochodu bmw, znaleziono broń hukową, maczetę, kastet i noże. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci nie wykluczają, że może on mieć związek z innymi przestępstwami. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mundurowi dotarli również do mężczyzny, który został zaatakowany. Policjanci ustalili, że nie odniósł on na szczęście żadnych obrażeń.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

(KSP/ mw)

Powrót na górę strony