Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miłe podziękowania za pracę policjantów

Data publikacji 25.05.2020

„..chciałbym złożyć na Pana ręce gorące podziękowania za ogromne zaangażowanie i wzorową postawę Pańskich podwładnych z Posterunku Policji w Gubinie….” – to fragmenty podziękowań dla policjantów z gubińskiego komisariatu za pomoc w odnalezieniu torebki wraz ze znaczną ilością pieniędzy, a także w rozwiązaniu skomplikowanej dla zgłaszającej sprawy.

Na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Gubinie kom. Radosława Sokołowskiego wpłynęły podziękowania od osób, którym policjanci z tej jednostki okazali życzliwość i wsparcie, a ich zaangażowanie i profesjonalizm doprowadziły do skutecznego rozwiązania sprawy.

W swojej codziennej służbie policjanci spotykają się z różnymi sytuacjami, niejednokrotnie trudnymi do rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że sprawa z „góry skazana jest na porażkę”. Podchodząc profesjonalnie do swoich obowiązków, robią wszystko żeby móc jak najlepiej pomagać mieszkańcom i dbać o ich bezpieczeństwo. Jedną ze spraw, której okoliczności mogły wskazywać, że nie zakończy się pozytywnie, było zgłoszenie o kradzieży torebki z cmentarza w Gubinie. Kobieta poza dokumentami, kluczami do mieszkania, telefonem komórkowym i portfelem, w którym znajdowało się 200 złotych, miała kopertę ze znaczną ilością gotówki. Ta strata była dla niej ogromna, gdyż pieniądze były przeznaczone na budowę pomnika. W rozwiązanie sprawy zaangażowali się policjanci referatu kryminalnego gubińskiego komisariatu, którzy w zaroślach, około kilometra od miejsca zdarzenia, znaleźli telefon komórkowy będący własnością kobiety. Nieopodal odnaleźli również torebkę z wysypaną zawartością. Jak się okazało, sprawca wyciągnął z portfela jedynie 200 złotych, które zabrał. Pozostała zawartość torebki wróciła do właścicielki. Będąc wdzięczną za takie zakończenie sprawy, wystosowała wraz ze swoim synem, do Komendanta Komisariatu Policji w Gubinie pismo, w którym dziękuje funkcjonariuszom za pomoc.

Wdzięczność okazała również mieszkanka Gliwic wysyłając do komendanta podziękowania za pracę policjantów. W piątek, 22.05.2020 r., dyżurny gubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zaginięciu mieszkanki gminy Gubin, która jak wynikało ze wstępnych informacji miała w rozmowie telefonicznej użyć słów, „iż żegna się z życiem”.  Sprawa przekazana została do realizacji kryminalnym z Gubina, którzy w wyniku podjętych czynności dotarli do miejsca pobytu kobiety. Jak się okazało, nie potrzebowała ona żadnej pomocy, a zerwanie kontaktu z bliskimi było z jej strony świadomym działaniem. Oto jej treść:

Szanowny Panie Komendancie,

Chciałabym złożyć  na Pana ręce ogromne podziękowania dla policjantów w Gubinie, którzy dali z siebie wszystko, żeby pomóc nam w rozwiązaniu skomplikowanej sprawy tj. poszukiwania członka rodziny. Trudno to wszystko opisać, myślę więc, że  Oni sami przedstawią Panu tę sprawę.

Podziękowania są dla panów ….. 

Policjanci  Ci, wykazali się nie tylko ogromnym profesjonalizmem ale i wielką empatią. Moją sprawę potraktowali bardzo poważnie, wykonali ją szybko i bardzo dobrze, BRAWO dla tych panów, choć wiem, że pomocni byli również inni, anonimowi dla mnie policjanci. Naprawdę, dziękuję jeszcze raz tym panom, a Panu gratuluję tak profesjonalnej kadry. Powinniście służyć przykładem !!! .... 

Przywróciliście nam Panowie wiarę w Policję.

Właściwie, my nie wiemy jak ta sprawa się zakończy, bo pani poszukiwana odmówiła pomocy... ale ja, rodzina poszukiwanej i Policja w Gubinie zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy. Oby wszystko skończyło się dobrze...Miejmy  nadzieję!!!  bo ona umiera ostatnia.

                                                                                     

 Łączę pozdrowienia,…..”

 

(KWP w GorzowieWlkp/js)

Powrót na górę strony