Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w dniu wolnym od służby w pościgu za sprawcą kradzieży

Data publikacji 25.05.2020

Dzięki błyskawicznej reakcji i pościgowi policjanta z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, który był w czasie wolnym od służby, 25-latek, który zastraszył sprzedawczynię i ukradł alkohol z pobliskiego sklepu szybko został zatrzymany. Jak się okazało, mężczyzna był też poszukiwany.

Policjant sierż. szt. Michał Waszczuk z łosickiej komendy, przebywając w domu, w dniu wolnym od służby dowiedział się od córki, że w sklepie niedaleko ich domu mężczyzna najpierw zastraszył ekspedientkę, a następnie ukradł wódkę i ucieka ulicami miejscowości. Policjant szybko zaangażował się w tę sprawę. Z podwórka zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Wybiegł z posesji w jego kierunku. O całym zajściu poinformował też dyżurnego łosickiej komendy, który na miejsce skierował patrol mundurowych. Uciekający złodziej starał się ukryć w polu, jednak nieskutecznie, bo biegnący za nim funkcjonariusz nie tracił go z oczu. W chwilę później 25-latek był już w rękach policjantów.

Jak się okazało, uciekinier nie tylko miał na sumieniu kradzież w pobliskim sklepie, ale też był osobą poszukiwaną. Na dodatek 25-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem, grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony