Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne małżeństwo po służbie pomogło poszkodowanej w wypadku i udrożniło ruch na drodze

Data publikacji 25.05.2020

Służba w szeregach Policji wiąże się z tym, że policjantem jest się także poza nią, ponieważ potrzeba niesienia pomocy czy podjęcia interwencji może się pojawić w każdym momencie.

23 maja br. około godz. 9.00, na drodze krajowej nr 28 w Cieniawie doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiała 46-letnia kobieta. W zdarzeniu drogowym uczestniczyły dwa samochody ford oraz volkswagen W efekcie zderzenia pasażerka volkswagena została przewieziona do sądeckiego szpitala, a z uwagi na jej obrażenia zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Za volkswagenem podróżowało policyjne małżeństwo, które tego dnia miało wolne. Widząc co się dzieje, oboje wybiegli z samochodu, by sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Policjant, który na co dzień pracuje w Wydziale Sztab Policji sądeckiej komendy ustalił, że w wypadku ucierpiała pasażerka jednego z pojazdów. Wspólnie z innym kierowcą wyciągnął kobietę z samochodu, by udzielić jej pomocy. W tym czasie żona funkcjonariusza, na co dzień policjantka Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej Policji kierowała ruchem, by udrożnić tworzący się na drodze zator. Na miejscu pracowała grupa wypadkowa, a wszystkie wykonane w tej sprawie czynności pozwolą dokładnie ustalić przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Ta sytuacja po raz kolejny pokazuje, że policjantem jest się nie tylko w służbie, ale również poza nią.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony