Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie i zdrowie mieszkańcom Lublina

Data publikacji 25.05.2020

Policjanci uratowali dwie osoby, które znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. 20-latka po zażyciu leków nasennych została odnaleziona nad brzegiem zalewu Zemborzyckiego przez wywiadowców, natomiast nietrzeźwego 32-latka po nieudanej próbie samobójczej odnaleźli funkcjonariusze z III komisariatu. Oboje trafili pod opiekę medyków.

Dzisiejsza noc, 25.05.2020 r., dla lubelskich policjantów była czasem intensywnych poszukiwaniach dwóch osób, których życie i zdrowie było zagrożone. Pierwsze zgłoszenie mundurowi otrzymali kilka minut po północy. Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, że 20-letnia kobieta wyszła z domu pod wpływem leków nasennych i może nosić się z zamiarem popełnienia samobójstwa. Z ustaleń wynikało, że mieszkanka Lublina udała się w okolice Zalewu Zemborzyckiego.

Do działań skierowano wywiadowców z KMP w Lublinie oraz funkcjonariuszy z WRD i lubelskich komisariatów. Podczas przeczesywania okolic zalewu wykorzystano sprzęt termowizyjny. Około 3:30 mundurowi otrzymali informację, że dziewczyna odpowiadająca rysopisowi leży na trawie nad brzegiem zalewu. Gdy na miejsce dotarli wywiadowcy okazało się, że 20-latka ma bardzo płytki oddech, słabo wyczuwalny puls oraz jest wyziębiona. Mundurowi od razu na miejsce wezwali karetkę pogotowia oraz rozpoczęli prowadzenie czynności ratowniczych. Jak się okazało, pomoc przyszła w ostatniej chwili.

Kolejne zgłoszenie policjani otrzymali po 1. w nocy. Z informacji przekazanych dyżurnemu wynikało, że 32-letni mieszkaniec ulicy Grygowej próbował popełnić samobójstwo. Gdy został odcięty od sznura postanowił uciec. Po przeszło dwóch godzinach odnaleźli go mundurowi z III komisariatu.

(KWP w Lublinie/js)

Powrót na górę strony