Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby policjant zatrzymał nietrzeźwą kierującą. Kobieta posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 25.05.2020

Po raz kolejny policjanci udowodnili, że cechuje ich bezwzględna reakcja na zachowania niezgodne z prawem nawet w czasie wolnym od służby. Udowodnił to tym razem policjant z posterunku w Staroźrebach, który zatrzymał stwarzającą zagrożenie dla innych nietrzeźwą kierującą. Kobieta nie dość, że była nietrzeźwa, to posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątek wieczorem w miejscowości Krzywanice, policjant podróżujący w czasie wolnym od służby, zauważył fiata, którego kierująca jadąc „wężykiem” stwarzała zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kiedy kobieta zatrzymała pojazd, policjant podbiegł do niej i po przedstawieniu się oraz okazaniu legitymacji służbowej, zażądał wydania kluczyków. Kobieta przekazała kluczyki funkcjonariuszowi i oczekiwała w jego obecności na przyjazd patrolu Policji.

Badanie stanu trzeźwości kierującej fiatem, potwierdziło podejrzenia policjanta. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 40-latka z powiatu płockiego ponadto posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zatrzymanej grozi teraz kara nawet 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

(KWP zs. w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony