Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

SPOT - Zbyt szybka jazda może zabijać

Data publikacji 25.05.2020

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu Prasowego KWP w Krakowie, przygotowali spot przestrzegający przed niebezpieczną jazdą z nadmierną prędkością, która jest najczęstszą przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym na drogach.

Od początku roku na małopolskich drogach doszło do 730 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 831 zostało rannych. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego liczba wypadków uległa zmniejszeniu o prawie 40%, liczba rannych spadła o 46 % natomiast ilość osób zabitych pozostała na tym samym poziomie.

Dane dotyczące ilości wypadków śmiertelnych pokazują, że zdarzenia, do których doszło, były tragiczne w skutkach, a dominującą ich przyczyną była nadmierna prędkość.

Chcąc ograniczyć liczbę tych zdarzeń, policjanci ruchu drogowego w trakcie codziennej służby dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Reagują na rażące naruszenia drogowe, które przyczyniają się do powstawania wypadków. Od początku roku ujawniono prawie 53 tys. wykroczeń dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości jazdy, a 1439 kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

Apelujemy o bezpieczną i rozważną jazdę!

KWP w Krakowie

Opis filmu: policjantka ruchu drogowego na tle rozbitego samochodu osobowego mówi nt. nadmiernej prędkości jako głównej przyczyny wypadków drogowych oraz nagrania wideo ze zdarzeń drogowych

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.84 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.38 KB
    ścieżka dialogowa
Powrót na górę strony