Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Maseczki dla bezdomnych

Data publikacji 26.05.2020

Sto eleganckich, wykonanych własnoręcznie maseczek ochronnych przekazała policjantom Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie Monika Kaiser-Maciejczak, pracownica Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Mają trafić do osób bezdomnych, których wiele przebywa w okolicy Dworca Centralnego.

W poniedziałek, 25 maja br., setka maseczek trafiła w ręce funkcjonariuszy Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie. To dar od jednej z pracownic cywilnych Komendy Głównej Policji. Pani Monika wykorzystała umiejętność szycia by wspomóc kolegów pełniących służbę na ulicy. Jak sama twierdzi, przez pewien czas pracowała zdalnie, więc znalazła czas i chęci by szyć maseczki dla funkcjonariuszy i pracowników Policji. Ponieważ szyła je także z kolorowych materiałów, wykorzystując flizelinę medyczną dla dodatkowej ochrony, szybko zdobyły popularność. Od początku pandemii uszyła ich już ponad półtora tysiąca, rozdając potrzebującym – także medykom ze szpitala przy Stępińskiej oraz szpitala specjalistycznego przy Inflanckiej.

Sto gotowych, eleganckich maseczek wykonała tym razem z myślą o osobach bezdomnych. Jak twierdzi asp. szt. Artur Wojdat z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, przekazane maseczki na pewno szybko znajdą właścicieli, bo takich osób jest w ich rejonie działania wiele, a zapotrzebowanie nie maleje. Maseczki są higienicznie zapakowane w foliowe torebki, a każda przed zapakowaniem została zdezynfekowana.

Za obywatelską postawę podziękował Pani Monice także komendant KKP w Warszawie mł. insp. Sławomir Sobolewski.

(KSP / mw)

  • policjant i kobieta w maseczce, na stole rozłożone maseczki
  • uszyte maseczki rozłożone na stole
  • uszyte maseczki rozłożone na stole
Powrót na górę strony