Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za znieważenie na tle narodowościowym

Data publikacji 26.05.2020

Dzięki zdecydowanej interwencji policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 27-latek, który znieważał publicznie na tle narodowościowym obywatela Ukrainy. 27-latek dobrowolnie poddał się karze, która będzie polegała na ograniczeniu wolności - mężczyzna będzie musiał wykonywać prace na cele społeczne i również pokryć koszty prowadzonego postępowania.

W minioną sobotę, 23.05.2020 r., policjanci zostali zaalarmowani o tym, że w jednym ze sklepów doszło do pobicia i zdemolowania placówki. Oficer dyżurny skierował na miejsce najbliższy patrol, który w wyniku podjętej interwencji zatrzymał 27-letniego mieszkańca Gdańska. Policjanci w rozmowie ze świadkami i po przejrzeniu zapisu z kamer monitoringu ustalili, że zatrzymany przez nich 27-latek, gdy usłyszał rozmowę pokrzywdzonego z obsługą sklepu, zaczął komentować jego pochodzenie. W sposób wulgarny zwracał się do pokrzywdzonego. W pewnym momencie podejrzany wyciągnął telefon i udawał, że nagrywa nim pokrzywdzonego. Obywatel Ukrainy nie reagował na inwektywy i nie dążył do konfrontacji z agresorem. Sprawca mimo to stał się jeszcze bardziej agresywny i zaatakował pokrzywdzonego.

Policjanci zatrzymali 27-latka, który trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj, 25.05.2020 r., policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratora. Zatrzymany został przesłuchany i usłyszał zarzut publicznego znieważenia na tle narodowościowym obywatela Ukrainy oraz znieważenia policjantów. Mężczyzna przyznał się i poddał dobrowolnie karze. Prokurator zastosował wobec niego 10 miesięcy ograniczenia wolności, które polegać będzie na wykonywaniu prac na cele społeczne. Będzie musiał również pokryć koszty postępowania.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • policjant z zatrzymanym przy radiowozie
  • policjant z zatrzymanym przy radiowozie
Powrót na górę strony