Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z komisariatu wodnego w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 26.05.2020

Funkcjonariusz z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymał w czasie wolnym od służby kobietę, która w stanie nietrzeźwości prowadziła samochód. Do zdarzenia doszło na drodze publicznej w powiecie strzelińskim. Kierująca miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

25 maja br. około godz. 21.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na terenie miejscowości Karszów. Przybyły na miejsce patrol ustalił, że funkcjonariusz Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w czasie wolnym od służby zatrzymał kierującą samochodem osobowym marki Citroën, która w wyniku niedostosowana prędkości do warunków panujących na drodze zjechała z odcinka jezdni i uszkodziła pojazdem ogrodzenie posesji.

W związku z podejrzeniem spożycia alkoholu, kierującą poddano badaniu. Okazało się, że kobieta ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony