Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 27.05.2020

Dzięki szybkiej reakcji tomaszowskich policjantów oraz czujności pracowników monitoringu miejskiego, w kilkadziesiąt minut od zaginięcia, 78-letni tomaszowianin z zanikami pamięci i wymagający stałej opieki powrócił do zatroskanej rodziny.

Do zdarzenia doszło, wczoraj tj. 26 maja 2020 roku. Około godz. 21:50 Centrum Powiadamiania Ratunkowego przekazało tomaszowskiemu dyżurnemu zgłoszenie od 72-letniej mieszkanki Tomaszowa Mazowieckiego, że jej o 6 lat starszy mąż, cierpiący na  zaniki pamięci i wymagający stałej opieki, wykorzystując jej chwilową nieuwagę opuścił mieszkanie i oddalił się w nieznanym kierunku. Reakcja na zgłoszenie była natychmiastowa a dyżurny skierował w rejon zaginięcia seniora wszystkie siły jakimi dysponował. W związku z zaginięciem rozpytano członków rodziny zaginionego mężczyzny. Policjanci rozpoczęli przezukiwanie miasta angażując jednocześnie w poszukiwania pracowników monitoringu miejskiego. To właśnie jeden z nich po kilkunastu minutach poinformował, że na ekranie monitoringu zauważył mężczyznę, który odpowiada rysopisowi zaginionej osoby. Natychmiast sprawdzili to znajdujący się w pobliżu wskazanego miejsca policjanci ruchu drogowego, którzy potwierdzili tożsamość mężczyzny. Senior znajdował się około kilometra od swojego domu. Odnalezionego 78-latka przebadał lekarz pogotowia, który wyraził zgodę by senior powrócił do zatroskanej rodziny.

Powyższe zdarzenie potwierdza, że strategiczne znaczenie w poszukiwaniach osób zaginionych ma czas reakcji osób najbliższych, które w porę powiadomią o sytuacji kryzysowej odpowiednie służby. 

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony