Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant będący na urlopie wraz z dwoma kierowcami ratowali życie poszkodowanego w wypadku

Data publikacji 28.05.2020

Starszy sierżant Dawid Simik z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ratował życie młodego kierowcy, który w wyniku uderzenia w drzewo doznał poważnych obrażeń ciała. Na wyróżnienie zasługują również dwaj inni kierowcy, mieszkańcy Spytkowic w powiecie wadowickim, którzy ugasili ogień wydobywający się z pojazdu i wezwali pomoc.

Wczoraj wieczorem, 27.05.2020 r., na ulicy Krakowskiej w Zatorze doszło do wypadku drogowego, w którym poważnie ranny został 20-letni mieszkaniec Zatora. Mężczyzna, kierując samochodem marki VW Transporter, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo.

Z pomocą ruszyło dwóch kierowców, którzy wezwali służby ratunkowe i zaczęli gasić palący się silnik pojazdu. Z pomocą pospieszył również policjant z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Zajął się poszkodowanym w wypadku, młodym kierowcą, który był zakleszczony w pojeździe. Policjant wszedł do wnętrza transportera, a następnie unieruchomił kark rannemu, poprzez co umożliwił mu oddychanie. Monitorował również jego funkcje życiowe i nie pozwolił na utratę przytomności, aż do czasu, gdy strażacy rozcięli karoserię VW i wydostali rannego z pojazdu. 20-latek z poważnymi obrażeniami nóg pod opieką ratowników medycznych Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali. 

Przy zdarzeniach drogowych niezwykle ważne jest natychmiastowe działanie świadków, którzy jako pierwsi zabezpieczają miejsce zdarzenia, wzywają służby ratunkowe i udzielają pierwszej pomocy poszkodowanym. W tym przypadku gdyby nie błyskawicznie podjęte i profesjonalne przeprowadzone działanie mieszkańców Spytkowic oraz policjanta, zdarzenie mogłoby zakończyć się tragicznie.

(KWP w Krakowie/js)

Powrót na górę strony