Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W kilka sekund uzbierał 16 punktów karnych

Data publikacji 28.05.2020

Policjanci mikołowskiej grupy Speed niemalże każdego dnia mają do czynienia z nieodpowiedzialnymi zachowaniami na drodze. Ich zdecydowana reakcja na brawurową jazdę wiąże się z daleko idącymi sankcjami karnymi. Bo jak sami mówią, w tej kategorii wykroczeń nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Przekonał się o tym 30-latek z Orzesza, który w kilka sekund zdobył aż 16 punktów karnych.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niewłaściwe zachowanie w obrębie przejść dla pieszych to szczególnie niebezpieczne wykroczenia podkreślają mikołowscy policjanci. Mundurowi z grupy Speed mają „na oku” w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejscach organizacji nielegalnych wyścigów.

Wczoraj, 27.05.2020 r., w południe, stróże prawa kontrolowali kierowcę dostawczego volkswagena, który w Orzeszu na ulicy Żorskiej dopuścił się kilku wykroczeń. Niewłaściwe zachowanie w obrębie przejścia dla pieszych oraz przekroczenie dozowolonej w obszarze zabudowanym prędkości o 40 km/h zakończyło się dla 30-latka dwoma mandatami w wysokości 200 zł i 300 zł oraz 16 punktami karnymi.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie składa się z 18 policjantów, z których 4 wchodzi w skład nieetatowej grupy Speed. Policjanci zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy lekceważą obowiązujące ograniczenia prędkości i swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Efektem ich pracy są setki skontrolowanych pojazdów i ujawnionych wykroczeń, a także dziesiątki kierowców, którzy za rażące naruszenia przepisów musieli pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

(KWP w Katowicach/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.42 MB)

Powrót na górę strony