Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy kontrole w krótkim czasie

Data publikacji 29.05.2020

Policjanci z podlaskiej grupy Speed, w ciągu kilku tygodni, trzy razy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę lawety. Za pierwszym razem mężczyzna przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, za co stracił prawo jazdy. Za drugim, nie mając już uprawnień, jechał tym samym pojazdem przekraczając jego dopuszczalną ładowność. Z kolei kilka dni później, mężczyzna ponowie wsiadł za kierownicę lawety i przyjechał na zdarzenie drogowe. 31-latek otrzymał mandaty karne, a teraz czeka go egzamin na prawo jazdy.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed, w ciągu niespełna dwóch miesięcy, trzykrotnie zatrzymali do kontroli drogowej ten sam pojazd. Kierował nim 31-latek. Pierwszy raz kierowca lawety przekroczył o 74 km/h prędkość w obszarze zabudowanym. W pierwszej połowie kwietnia mężczyzna jechał ulicą Ciołkowskiego w Białymstoku z prędkością 124 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Do drugiej kontroli doszło 18 maja br., na ulicy Sopoćki w Białymstoku. Okazało się, że kierowca lawety przewozi ładunek przekraczający dopuszczalną masę. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 500 złotych, a okres utraty prawa jazdy został mu wydłużony o kolejne 3 miesiące.

Do trzeciej kontroli tego samego kierującego doszło w minioną środę 27.05.2020 r., na krajowej "dziewiętnastce". Wówczas, policjanci z podlaskiej grupy Speed, byli na zdarzeniu drogowym. Mundurowi zauważyli, jak mężczyzna przyjechał lawetą po jeden z uszkodzonych pojazdów. Tym razem kontrola zakończyła się sholowaniem pojazdu na koszt własciciela i kolejnym mandatem w wysokości 500 złotych.

Teraz, 31-latek musi się przygotowywać do kolejnego egzaminu na prawo jazdy.

(KWP w Białymstoku/js)

Powrót na górę strony