Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył policjanta, staranował radiowóz i zatrzymał się na przydrożnej latarni

Data publikacji 29.05.2020

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu górowskiego. Mężczyzna nie zastosował się do poleceń funkcjonariuszy, uderzył jednego z nich, staranował radiowóz, a następnie wjechał samochodem w przydrożną latarnię. Na koncie może mieć wiele innych przestępstw.

28 maja br. ok godzinie 14.30 w Jeleniej Górze na ul. Chłopskiej policjanci zauważyli na poboczu drogi stojący pojazd marki Mercedes Sprinter. Mieli podejrzenie, że pojazd może pochodzić z kradzieży. Gdy podeszli do auta i chcieli wylegitymować kierującego, ten zaczął szarpać i uderzać jednego z policjantów. Następnie ruszył gwałtownie i wjechał w bok radiowozu, po czym zatrzymał się na przydrożnej latarni.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu górowskiego, który po sprawdzeniu w policyjnej bazie, posiadał również aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez sąd.

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo okoliczności sprawy. Nie jest wykluczone, że mieszkaniec powiatu górowskiego ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony