Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Data publikacji 01.06.2020

Ponad 8 kilogramów marihuany, blisko 400 znaczków LSD i ponad 5 tysięcy tabletek ekstazy zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Warte blisko pół miliona złotych narkotyki, ukryte w beczkach, zakopane były w lesie w rejonie Opola Lubelskiego. Kilka dni wcześniej policjanci zabezpieczyli ponad 3 kilogramy marihuany w samochodzie, którym podróżowali dwaj 22-letni mieszkańcy Lublina. Ich audi nie zatrzymało się do policyjnej kontroli, na skrzyżowaniu alei Kraśnickiej i ulicą Jana Pawła II w Lublinie kierowca stracił panowanie nad rozpędzonym pojazdem, uderzył w bariery energochłonne, po czym dachował.

zabezpieczone narkotyki ukryte w ziemi

W miniony piątek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiego Policji w Lublinie, realizując własne ustalenia, odnaleźli w lesie w rejonie Opola Lubelskiego znaczne ilości narkotyków. Wkopane w ziemię dwie beczki o pojemności 30 i 50 litrów wypełnione były suszem konopi indyjskich. W mniejszej z beczek znajdował się worek z tabletkami ekstazy. Kilkaset metrów dalej policjanci natrafili na kolejne narkotyki. Tym razem w plastikowych pojemnikach znajdowała się marihuana i znaczki LSD. Łącznie zabezpieczono ponad 8 kilogramów marihuany, blisko 400 znaczków LSD i ponad 5 tysięcy tabletek ekstazy. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na kwotę około pół miliona złotych.

zabezpieczone narkotyki

Pierwsze zatrzymania do tej sprawy miały miejsce kilka dni wcześniej.    

Przypomnijmy: 25 maja bieżącego roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziałów: Ruchu Drogowego i do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu komendy miejskiej, w Konopnicy chcieli zatrzymać do kontroli jadące od strony Kraśnika audi. Kierowca zignorował jednak dawane mu znaki do zatrzymania się i zaczął uciekać. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe. W trakcie ucieczki próbował wyprzedzić jadącego w tym samym kierunku busa. Kierujący audi zjechał na prawą stronę, wjechał do rowu a następnie wjeżdżając ponownie na jezdnię otarł się o busa. Jechał z dużą prędkością, na skrzyżowaniu alei Kraśnickiej i ulicy Jana Pawła II w Lublinie stracił panowanie nad rozpędzonym pojazdem uderzył w bariery energochłonne, po czym dachował. Z audi wyskoczyło dwóch mężczyzn i dalszą ucieczkę kontynuowali pieszo. Obaj zostali zatrzymani, to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 22-lat.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.2 MB)

W samochodzie policjanci odnaleźli środki odurzające. Łącznie zabezpieczyliśmy ponad 3 kilogramy marihuany o wartości 120 tysięcy złotych. Po badaniach lekarskich, obaj 22-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Podejrzani usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

  • zabezpieczone narkotyki ukryte w beczce
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki ukryte w beczce

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.15 MB)

Powrót na górę strony