Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione samochody o wartości 250 tys. zł i zatrzymali podejrzanych o kradzież

Data publikacji 01.06.2020

Jaworscy policjanci odzyskali skradzione na terenie powiatu dwa samochody dostawcze o łącznej wartości 250 tys. złotych. W związku ze sprawą zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, którzy na tzw. gościnne występy przyjechali ukradzionym dzień wcześniej samochodem. Wobec jednego z nich sąd zastosował już trzymiesięczny areszt.

Do kradzieży aut dostawczych doszło w nocy z 24 na 25 maja br. W chwili zdarzenia pojazdy zaparkowane były na jednej z posesji w powiecie jaworskim. Jak się okazało, sprawcy przyjechali na teren powiatu jaworskiego samochodem osobowym, który dzień wcześniej ukradli z terenu Środy Śląskiej. Sprawcy uruchomili pojazdy, a następnie taranując ogrodzenie i bramę wjazdową, wyjechali z posesji.

Dyżurny jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży dwóch aut dostawczych z terenu jednej z gmin w powiecie jaworskim. Zadysponowany na miejsce patrol Policji zauważył dwóch mężczyzn stojących przy zielonym sharanie. Osoby te na widok radiowozu zaczęły uciekać w głąb wsi, wyrzucając po drodze różne przedmioty. Funkcjonariusze szybko zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy powiatów: kłodzkiego i świdnickiego. Przedmioty, których mężczyźni chcieli się pozbyć w trakcie ucieczki, pochodziły ze skradzionych pojazdów dostawczych. Mundurowi ustalili ponadto, że volkswagen, którym zatrzymani przyjechali na teren powiatu jaworskiego, został przez nich skradziony dzień wcześniej z terenu Środy Śląskiej. Jakby tego było mało, auto miało założone tablice rejestracyjne, które także zostały „pożyczone” z innego samochodu.

Policjanci wydziału kryminalnego jaworskiej Policji prowadząc czynności w tej sprawie, jeszcze tego samego dnia odzyskali utracone pojazdy dostawcze, których wartość została oszacowana na kwotę 250 tys. zł. Samochody zostały zabezpieczone, poddane oględzinom, a następnie zwrócone właścicielowi.

Jak ustalili śledczy, to nie wszystkie przestępstwa, jakich dopuścili się zatrzymani. Okazało się bowiem, że tej samej nocy, zanim dokonali oni kradzieży aut dostawczych, z terenu innej wsi w powiecie jaworskim ukradli m.in. cztery koła z felgami oraz dwa pojemniki z olejem hydraulicznym.

28-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego oraz jego o rok starszy kolega - mieszkaniec powiatu świdnickiego, usłyszeli trzy zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Jaworze przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratora i zastosował wobec jednego z mężczyzn trzymiesięczny areszt.

Podejrzanym grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Dwa samochody dostawcze
  • Policjant i mężczyzna w kajdanach
  • dwaj policjanci i mężczyzna w kajdanach "
  • Biały samochód dostawczy
  • Zabezpieczony samochód"
  • Koła i inne przedmioty w bagażniku samochodowym
Powrót na górę strony