Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani w rękach Policji

Data publikacji 02.06.2020

Zespół Poszukiwań Celowych w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie to komórka zajmująca się zatrzymywaniem osób ukrywających się przed organami ścigania. Tropią tych najbardziej niebezpiecznych przestępców.

W ostatnich dniach policyjni poszukiwacze ze Szczecina zatrzymali w okolicach Warszawy 47-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie listu gończego od 2015 roku. Mężczyzna ma do odbycia karę więzienia za liczne przestępstwa przeciwko mieniu, które popełnił w różnych częściach kraju.

Jak ustalili kryminalni 47-latek często zmieniał miejsca zamieszkania a ostatnio pracował jako budowlaniec w podwarszawskiej miejscowości. Tam też został zatrzymany.

Zachodniopomorscy poszukiwacze, prowadzą działania poszukiwawcze nie tylko na terenie Polski, ale również gdy wymaga tego sytuacja również poza granicami kraju. W tym zakresie poprzez Biuro Współpracy Międzynarodowej Policji są w kontakcie z funkcjonariuszami z innych krajów.

Zachodniopomorscy poszukiwacze wytropili również poszukiwanego przez niemieckie organy ścigania na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania 31-letniego obywatela Polski. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie kradzieży samochodów na terenie Niemiec i działalność w zorganizowanej grupie przestępczej.

Szeroko zakrojone działania operacyjne doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu, a następnie zatrzymania poszukiwanego nad Zalewem Zegrzyńskim.

W chwili zatrzymania poszukiwany 31- latek był całkowicie zaskoczony obecnością policjantów. Wychodził akurat ze sklepu z zakupionym piwem. Mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym, gdzie oczekuje na decyzję o ekstradycji do Niemiec.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony