Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca jechał z prędkością 176 km/h

Data publikacji 02.06.2020

Legnicka drogówka zatrzymała kierowcę, który poza terenem zabudowanym poruszał się z prędkością 176 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 90 km/h. Mężczyzna, na drodze DK-94 pomiędzy Kunicami a Spaloną, dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość oraz nie sygnalizował kierunkowskazem zmiany pasa ruchu. Ponadto kierujący okazał się być nietrzeźwy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci legnickiej drogówki pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie, na drodze krajowej numer 94 pomiędzy miejscowościami Kunice a Spalona, zauważyli poruszający się z nadmierną prędkością samochód marki Ford. Kieorwca w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h jechał z prędkością 126 km/h. Z uwagi na duże natężenie ruchu i brak bezpiecznego miejsca do zatrzymania pojazdu, funkcjonariusze kontynuowali jazdę za pojazdem, którego kierowca nadal przyśpieszał i zmieniał pas ruchu bez użycia kierunkowskazu. Po chwili mundurowi dokonali kolejnego pomiaru prędkości forda, z wynikiem 176 km/h.

W miejscowości Spalona funkcjonariusze dokonali zatrzymania samochodu, którego kierującym okazał się 41-letni mieszkaniec Legnicy. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i ma 0,62 promila alkoholu w organizmie. Za naruszenia przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli na mężczyznę grzywnę oraz 17 punktów karnych. Ponadto zatrzymano mu prawo jazdy oraz sporządzono dokumentację, która zostanie przekazana do sądu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

(KWP we Wrocławiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.06 MB)

Powrót na górę strony