Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania 4-latka zakończone sukcesem

Data publikacji 02.06.2020

Pabianiccy policjanci szukali 4-letniego chłopca, który oddalił się z miejsca zamieszkania w gminie Pabianice. Dziecko zostało odnalezione po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia. Całe i zdrowe jest pod opieką swoich rodziców.

1 czerwca 2020 roku tuż po godzinie 20:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 4-letniego chłopca z gminy Pabianice. Dziecko bawiło się przed domem i nagle zginęło z pola widzenia rodziców. Opiekunowie zaalarmowali Policję, która natychmiast rozpoczęła poszukiwania. Nikt nie wiedział w jakim kierunku poszedł chłopiec. Dyżurny natychmiast przekazał patrolom informację o rysopisie dziecka.

W działaniach brało udział kilkunastu policjantów oraz żołnierze WOT. Już po kilkudziesięciu minutach policjanci wraz z rodzicami zauważyli chłopca w wysokich trawach około 1,5 kilometra od miejsca zamieszkania.

Maluch cały i zdrowy wrócił pod opiekę najbliższych.

Gdy dziecko się zagubi:

Nie trać czasu na szukanie dziecka na własną rękę. Natychmiast zawiadom Policję. Zaangażuj też w poszukiwania innych. Proś o pomoc kogo się da. Jeśli dziecko zgubi się w sklepie, na dworcu itd. zgłoś to ochronie, by jak najszybciej rozpoczęto monitorowanie wyjść i ogłoszono komunikat.

(KWP w Łodzi/js)

Powrót na górę strony