Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratował mężczyznę, który targnął się na swoje życie

Data publikacji 03.06.2020

Policjant z Kędzierzyna-Koźla uratował życie 57-latka. Ruszył mu z pomocą po tym, jak otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że mężczyzna może usiłować targnąć się na swoje życie. Liczyła się każda sekunda – po udzieleniu pierwszej pomocy 57-latek odzyskał funkcje życiowe.

W poniedziałek po godz. 21.00 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej Policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że jeden z mieszkańców naszego powiatu może usiłować targnąć się na swoje życie.

Po uzyskaniu tych informacji dyżurny pilnie wysłał pod wskazany adres najbliżej znajdującego się funkcjonariusza. Już po kilku minutach policjant dotarł na posesję. W trakcie sprawdzania domu, funkcjonariusz znalazł na poddaszu wiszącego mężczyznę. Natychmiast do niego podbiegł i uniósł go, odwiązując przy tym zacieśniającą się pętlę. W ten sposób ocalił mu życie.

Po udzieleniu pierwszej pomocy przez policjanta, mężczyźnie wróciły funkcje życiowe. Przybyła na miejsce załoga pogotowia zabrała 57-latka do szpitala. Teraz jest pod opieką lekarzy i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przypominamy, że cały czas działa - pod wskazanym linkiem - całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc telefoniczna, meilowa lub za pomocą czatu, udzielana 7 dni w tygodniu przez dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych. Uruchomiona została przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Projekt ten realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

Powrót na górę strony