Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 44-latka

Data publikacji 04.06.2020

Policjanci z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim uratowali mężczyznę, który usiłował targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze na szczęście dotarli na czas. Dzięki ich szybkiej reakcji mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj, 03.06.2020 r., po południu, dyżurny komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał zgłoszenie z treści którego wnikało, że mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski chce popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol Policji. Mł. asp. Piotr Banach i post. Piotr Olewniczak, którzy nie zastali mężczyzny w domu, rozpoczęli poszukiwania desperata na terenie posesji.

Policjanci w odpowiednim momencie weszli do garażu, gdzie zobaczyli wiszącego już człowieka. Mundurowi natychmiast zareagowali, jeden podniósł mężczyznę a drugi przeciął sznur. Pokrzywdzony na szczęście żył i był przytomny. Na miejsce wezwana została załoga karetki pogotowia, która zajęła się 44-latkiem. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. W chwili zdarzenia znajdował się jednak pod działaniem alkoholu. Z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia został doprowadzony do wytrzeźwienia.

Niewątpliwie gdyby nie właściwa i szybka reakcja dyżurnego oraz błyskawiczna interwencja funkcjonariuszy mogłoby dojść do tragedii. W tym przypadku o życiu 44-latka decydowały minuty.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony