Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Utracona koparka o wartości 150 tysięcy złotych ujawniona na budowie przez wrocławskich policjantów

Data publikacji 04.06.2020

Mundurowi z wrocławskiej drogówki ujawnili utraconą koparkę o wartości blisko 150 tysięcy złotych. Funkcjonariusze interweniowali na budowie w gminie Czernica, gdzie sprzęt był wykorzystywany przez inną osobę. Obecnie policjanci komisariatu w Siechnicach wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym fakt przejęcia sprzętu przez osobę nieuprawnioną. Koparka wróciła już do prawowitego właściciela.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, podjęli działania na terenie jednego z placów budowy, gdzie ujawnili utraconą maszynę do robót ziemnych. Zawiadomienie w tej sprawie złożył pokrzywdzony podmiot, wyceniając ją na kwotę 150 tysięcy złotych. Wcześniej firma wykonywała prace w gminie Czernica i parkowała tam należący do niej sprzęt. Niestety został on przejęty przez osobę do tego nieuprawnioną.

Odzyskaną koparkę policjanci zabezpieczyli i przekazali już prawowitemu właścicielowi. Teraz wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Siechnicach. Sprawdzają m. in. okoliczności przejęcia sprzętu.

W świetle obowiązujących przepisów zarówno przywłaszczenie mienia, jak i jego kradzież, jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawiania wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • odzyskana przez policjantów koparka
  • odzyskana przez policjantów koparka
  • odzyskana przez policjantów koparka
Powrót na górę strony