Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odwiedzali Wojtusia, a później on pięknie im podziękował

Data publikacji 05.06.2020

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Pieszycach, w trakcie wykonywania obowiązku nadzorowania osób poddanych kwarantannie, odwiedzali 7-letniego Wojtusia. Chłopiec podarował mundurowym laurkę z podziękowaniami i odwiedził pieszycki posterunek.

W trudnym czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 osoby powracające z zagranicy i ich najbliżsi musieli pozostawać we własnym domu. Na policjantach, w ramach zapobieganiu rozprzestrzeniania wirusa, ciążył obowiązek kontrolowania osób poddanych kwarantannie. Wśród nich był 7-letni mieszkaniec Pieszyc. Chłopiec miał okazję codziennie widzieć umundurowanych funkcjonariuszy. Jego marzeniem jest zostanie w przyszłości policjantem.

Wojtuś mimo swojego młodego wieku, wie jak ciężka jest to służba i postanowił podziękować policjantom wręczając im laurkę. Zrobiło to duże wrażenie na mężczyznach w mundurach. Dzielnicowy Jerzy Pohl zorganizował po zakończonej kwarantannie, spotkanie dla chłopca i jego mamy w pieszyckim posterunku. Młody człowiek dostał możliwość obejrzenia atrybutów policjanta i zobaczyć z bliska jak wygląda „policyjna robota”. Na pamiątkę wizyty Wojtek otrzymał maskotkę Komisarza Lwa.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • 7-latek ogląda policyjną tonfę
  • Wspólne zdjęcie chłopca z policjantami
  • Rysunek z podziękowaniami dla policjantów
  • Chłopiec z maskotka i balonami
  • Kierownik PP i Wojtuś
  • Laurka - podziękowanie dla policjantów
Powrót na górę strony