Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Od dwóch dni mówią o nim „bohater miasta”

Data publikacji 05.06.2020

Wiele ciepłych słów uznania płynie w kierunku asp. Marka Pawlaka policjanta z zamojskiej komendy. Kilka dni temu bez wahania ruszył na pomoc człowiekowi, który leżał na łóżku w palącym się mieszkaniu. Za uznanie i życzliwość serdecznie dziękujemy.

"Tamten dzień zaczął się normalnie, zwykły patrol po mieście. W pewnym momencie usłyszałem, że dyżurny podaje komunikat. Paliło się mieszkanie, byłem w pobliżu więc zareagowałem. Wszystko było pozamykane, więc trzeba było wyważyć drzwi. W środku dym, sąsiedzi powiedzieli, że w mieszkaniu jest właściciel. W takich sytuacjach trzeba człowieka wyciągnąć…." Tak o całym zdarzeniu opowiada asp. Marek Pawlak w rozmowie z dziennikarką.

Nie żałuje swojej decyzji. Dodaje skromnie, że to była decyzja, której podjęcie mogło się przydarzyć każdemu innemu patrolowi, który przybyłby na miejsce jako pierwszy.

Asp. Marek Pawlak służy w Policji od 13 lat. Jak sam twierdzi, nie wyobraża sobie innego rodzaju służby w tej formacji niż ta, którą pełni wspólnie ze swoim czworonożnym partnerem o imieniu Diego.

W imieniu Marka i zamojskiej policyjnej formacji dziękujemy wszystkim za słowa uznania i docenienie bohaterskiej postawy naszego kolegi.

(KWP w Lublinie / zdjęcia i film: TV Zamość)

  • Policjant udziela wywiadu
  • kamienica, w  której doszło do pożaru
  • strażacy podczas akcji, wóz strażacki i inne auta
  • czworonożny partner policjanta o imieniu "Diego"

Opis filmu: Od dwóch dni mówią o nim „bohater miasta”

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.97 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja