Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Majowe efekty działań podlaskiej grupy Speed

Data publikacji 05.06.2020

Policjanci z podlaskiej grupy Speed tylko w maju ujawnili blisko 800 wykroczeń, w tym ponad 380 przekroczeń prędkości. Na drogach województwa podlaskiego w 36 przypadkach mundurowi interweniowali w związku z przekroczeniem prędkości większej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. To tylko część efektów działań podlaskiej grupy Speed.

Tylko w maju policjanci z podlaskiej grupy Speed ujawnili blisko 800 wykroczeń drogowych popełnionych przez kierowców. Głównym zadaniem policjantów ze Speedu jest egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości. W ciągu miesiąca mundurowi ujawnili ponad 380 przekroczeń prędkości. Jednym z najbardziej uciążliwych społecznie wykroczeń jest znaczne przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze ujawnili 36 przypadków przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym i zatrzymali tyle samo praw jazdy. Policjanci ze Speedu w swojej codziennej służbie skupiają się nie tylko na kierowcach. Reagują na każdą niebezpieczną sytuację na drodze, także powstałą na skutek zachowania osób pieszych.

Podlaska grupa Speed powstała w lipcu ubiegłego roku (23.07.2019). Policjanci stworzyli ten zespół, aby zwalczać najbardziej niebezpieczne zachowania na drogach. Mundurowi ze Speed-u są wszędzie tam, gdzie dochodzi do wypadków, których główną przyczyną jest prędkość oraz tam, gdzie mieszkańcy naszego województwa zgłaszają niebezpieczne zachowania kierowców. W codziennej służbie reagują na agresję na drodze i eliminują z ruchu tych kierowców, którzy w najbardziej drastyczny sposób łamią przepisy powodując śmiertelne zagrożenia na drogach województwa podlaskiego.


 

  • Radiowóz
  • radiowóz
  • radiowóz

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.68 MB)

Powrót na górę strony