Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

#Gaszynchallenge - Pomoc dla Wojtusia

Data publikacji 05.06.2020

Kolejne kolejne komendy "pompują " konto dla chorego Wojtusia. Mamy ponad 300 tys. zł i kolejne nominacje do Gaszyn Challenge. Akcja wykroczyła zasięgiem już poza województwo łódzkie. Dziś do #Gaszynchallenge włączył się Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu wraz ze swoim zastępcą. "Pompowali" także policjanci z zespołu prasowego oraz policyjni komandosi.

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Zasady są bardzo proste, osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje , które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania. I tak dziś przed budynkiem mazowieckiej komendy Policji dla Wojtusia podczas robienia pompek „prasówkę” wsparł Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Michał Ledzion wraz z I Zastępcą mł. insp. Jakubem Gorczyńskim oraz policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu z dowódcą kom. Karolem Wojtyłą. Akcja ma na celu niesienie pomocy dla chorego Wojtusia.

KWP w Łodzi

 • Łowiccy policjanci przyłączyli się do wsparcia wspólnej akcji pomocy małemu Wojtusiowi, choremu na SMA. Jest to najcięższa postać rdzeniowego zaniku mięśni. Chłopcu pilnie potrzebny jest bardzo drogi lek, którego koszt wynosi 9 milionów złotych. Bez wahania przystąpiliśmy do akcji, bo cel jest bardzo szczytny. Nie po raz pierwszy z wielkim zaangażowaniem pomagamy osobom potrzebującym, wspierając wiele innych tego typu inicjatyw. Dziękujemy za nominację Komendzie Powiatowej Policji w  Brzezinach. Uczestnicząc w tej akcji nie tylko ćwiczyliśmy ale również zorganizowalimy wspólną zbiórkę na ten szlachetny cel. 5 czerwca na dziedzińcu komendy "pompowaliśmy" dla Wojtusia. Do wykonania kolejnego zadania nominujemy Komendę Miejską Policji w Skierniewicach oraz Komendę Powiatową Policji w Kutnie.

  Wojtuś jesteśmy z Tobą,  trzymamy kciuki za szczęśliwy finał tej akcji!

 • 4 czerwca 2020 roku pabianiccy policjanci oraz pracownicy komendy zebrali się na placu jednostki, by wspólnie wykonać 10 pompek, które są jednym z zadań postawionego wyzwania. Liczna grupa, ponad 50 osób wraz z psem służbowym Aresem, ćwiczyła i wspierała chłopca w walce z okrutną chorobą. Jesteśmy formacją, która niesie pomoc potrzebującym. Teraz właśnie potrzebującym jest mały chłopiec, który dzięki wsparciu ludzi dobrego serca może pokonać „groźnego przeciwnika”.

  Było nam niezmiernie miło, że wspólnie mogliśmy wesprzeć tak szczytną inicjatywę. Do dalszej zbiórki nominujemy: Komendę Miejską Policji w Łodzi, Komendę Miejską Policji w Piotrkowie trybunalskim oraz Urząd Miejski w Pabianicach.

 • 4 czerwca 2020 roku policjanci zebrali się na wewnętrznym dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach żeby wspólnie zrobić 10 pompek i zebrać fundusze, aby dołożyć swoją cegiełkę dla chorego na SMA Wojtusia z Galewic. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.Jesteśmy wdzięczni policjantom z Koluszek za nominację i możliwość dołączenia do tak bardzo szlachetnej inicjatywy.

  Następnie do tego wyzwania nominujemy Komendę Powiatową Policji w Rawie Mazowieckiej i Komendę Powiatową Policji w Łowiczu oraz Państwową Straż Pożarną w Brzezinach.

KWP w Radomiu

 • W czwartek Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu dostał nominację od PSP w Kozienicach do wzięcia udziału w bardzo szczytnym celu. Bez chwili wahania policjanci „z prasówki” podęli wyzwanie, zwłaszcza, że tak naprawdę wszyscy walczymy o życie i zdrowie malutkiego Wojtusia.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu do wykonania zadania nominował: Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu oraz Areszt Śledczy w Radomiu.

 • W środę Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu dostała nominację od Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach do wzięcia udziału w bardzo szczytnym celu. Szydłowieccy policjanci od razu podjęli wezwanie, bo wszyscy wspólnie walczymy o życie i zdrowie małego Wojtusia.

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu do wykonania zadania nominuje: Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu, Ochotniczą Straż Pożarną w Szydłowcu. Komendę Powiatową Policji w Przysusze

Link do zrzutki :https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR1CB5jQic2m7tYGugdrWLcbLpX4jm2xQI4IDbx-B6BU1hUw6V1yKK0TBfg

(KWP w Łodzi i KWP w Radomiu)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.73 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.37 MB)

Opis filmu: policjanci robią pompki przed siedzibą KWP w Radomiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.67 MB)

Opis filmu: policjanci robią pompki na trawie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.24 MB)

Powrót na górę strony