Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa przestępcza wprowadzająca na rynek środki odurzające

Data publikacji 08.06.2020

Zabezpieczone mieszkanie i pojazdy oraz zatrzymanych 7 osób to efekt działań CBŚP, KAS, a także kamiennogórskich i jeleniogórskich policjantów. Działalność grupy polegała na wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Podejrzanym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przy współudziale policjantów z komend powiatowych w Kamiennej Górze i Jeleniej Górze przeprowadzili realizację sprawy, w wyniku której zatrzymano na terenie powiatu kamiennogórskiego łącznie 7 osób.

Zatrzymani działali w grupie przestępczej trudniącej się m.in. wprowadzaniem w obrót znacznej ilości środków odurzających. Zabezpieczono mienie o łącznej wartości blisko 240 tysięcy złotych w postaci mieszkania oraz dwóch pojazdów, nabytych w wyniku działalności przestępczej. W trakcie realizacji zatrzymano również osobę poszukiwaną, jak i zabezpieczono automaty do gier hazardowych w jednym z kasyn, mieszczących się na terenie Kamiennej Góry.

Osoby, które stanowiły trzon grupy przestępczej zostały tymczasowo aresztowana na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze na okres trzech miesięcy, z zarzutami wprowadzania w obrót znacznej ilości środków odurzających. Sprawa jest rozwojowa. Śledztwo prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

Podejrzani za swoje czyny będą odpowiadali  przed sądem, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.66 MB)

Powrót na górę strony