Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci, strażacy i sportowcy oddali krew

Data publikacji 08.06.2020

Pomaganie ma się po prostu we krwi. Policjanci, strażacy ochotnicy i sportowcy - to oni wsparli II Edycję Akcji Krwiodawstwa pod nazwą „Mieszkańcy Gminy Dubiecko dzielą się krwią”, która odbywał się 7 czerwca br., na rynku w Dubiecku. Krwiodawcy przekazali ponad 14 litrów czystej bezinteresownej pomocy. W obecnej sytuacji takie gesty są wyjątkowo cenne.

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 zweryfikowała wiele aspektów naszego życia. To, co wczoraj wydawało się mało ważnym elementem codzienności, dziś nabiera znaczenia i skłania do refleksji. Są jednak takie obszary, które mimo bardzo trudnej sytuacji, pozostają niezmienne, a dowodem tego są akcje, w których udział biorą funkcjonariusze różnych służb.  

I tym razem służby oraz mieszkańcy naszego powiatu spisali się na medal. Na Rynku w Dubiecku ustawił się mobilny punkt poboru krwi – krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Każda pełnoletnia i zdrowa osoba mogła oddać krew potrzebującym. Zarejestrowano 44 osoby, chętne by zostać dawcami krwi. Nie wszyscy jednak mogli zostać krwiodawcami, decydowały drobne kwestie zdrowotne, zbyt niskie lub wysokie ciśnienie, ale najważniejsze jest to, że tak wielu ludziom zależy na zdrowiu i życiu innych ludzi. Krew oddały 32 osoby. W sumie zebrano ponad 14 litrów krwi.

Inicjatorem przedsięwzięcia był funkcjonariusz policji sierż.szt. Mateusz Koczenasz, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego przemyskiej komendy. Jest również strażakiem ochotnikiem i prezesem HDK PCK „Kropla nadziei”, działającym przy OSP w Dubiecku.

Krew oddawali policjanci, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Dubiecku, Tarnawce, Przedmieściu Dubieckim, Nienadowej, Hucisku Nienadowskim i Drohobyczce, Wójt i Radni Gminy Dubiecko, mieszkańcy Dubiecka i nie tylko. Akcję wsparli również sportowcy z Klubu Sportowego „Fala” Bachórzec.

Wszystko zorganizowali: OSP KSRG Dubiecko, HDK PCK przy OSP KSRG Dubiecko „ Kropla nadziei”, Urząd Gminy Dubiecko, Komisariat Policji w Dubiecku, Radny Gminy Dubiecko Jacek Hendzel, OSP Dubiecko.

Dziękujemy!

 • Akcja oddawania krwi
  Foto. OSP Dubiecko
 • Akcja oddawania krwi
  Foto. OSP Dubiecko
 • Akcja oddawania krwi
  Foto. OSP Dubiecko
 • Akcja oddawania krwi
  Foto. OSP Dubiecko
 • Akcja oddawania krwi
  Foto. OSP Dubiecko
 • Akcja oddawania krwi
  Foto. OSP Dubiecko
Powrót na górę strony