Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kozioł sarny biegał po autostradzie. Dzięki policjantom bezpiecznie trafił do lasu

Data publikacji 08.06.2020

Po autostradzie A-4 wczoraj w godzinach popołudniowych biegał kozioł sarny. Szybkie działanie legnickiej drogówki zapobiegło realnemu zagrożeniu dla uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby za kierownicą bacznie obserwować drogę i dostosować prędkość do ewentualnego zagrożenia, które może pojawić się na drodze.

Wczoraj, 07.06.2020 r., w godzinach popołudniowych policjanci legnickiej drogówki, pełniący służbę na autostradzie, otrzymali zgłoszenie o biegającym po jezdni koźle sarny. Zwierzę stanowiło potencjalne zagrożenie dla kierowców poruszających się A-4.

Na wysokości 64 km pomiędzy miejscowościami Krzywa a Jadwisin funkcjonariusze zauważyli stojącego na środku drogi małego wystraszonego kozła. Z uwagi na niebezpieczeństwo podjęto decyzję o chwilowym zamknięciu jezdni. Jeden z policjantów, łapiąc zwierzę za rogi, przeprowadził je na pobocze. Następnie, aby nie wchodziło na jezdnię, funkcjonariusze przenieśli je do pobliskiego lasu.

Pamiętajmy, aby za kierownicą bacznie obserwować drogę i dostosować prędkość do ewentualnego zagrożenia, które może pojawić się na drodze.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony