Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu

Data publikacji 08.06.2020

Trzy miesiące w areszcie spędzi młody mężczyzna, który powiadamiał kilkukrotnie służby ratownicze o podłożeniu ładunków wybuchowych w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego. Teraz podejrzany za swoje zachowanie odpowie karnie. Grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu kłodzkiego. Około 20:30 na telefon alarmowy 996 zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu został podłożony ładunek wybuchowy. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili z jakiego telefonu dzwonił zgłaszający. Bezzwłocznie udali się na miejsce i zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który przyznał się do wywołania fałszywego alarmu bombowego. Po przebadaniu alkomatem mieszkańca powiatu kłodzkiego okazało się, że jest on nietrzeźwy i ma 1,6 promila alkoholu w organizmie. We wskazanym przez 26-latka mieszkaniu funkcjonariusze nie ujawnili żadnego ładunku.

Policjanci ustalili, że podejrzany od lutego br. kilkakrotnie telefonicznie przekazywał nieprawdziwe informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych w mieszkaniu, które zajmował. Mężczyzna pytany o motywy swojego zachowania, nie potrafił podać powodu. Usłyszał już zarzuty z art. 244 a kodeksu karnego. Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące. W więzieniu może spędzić nawet 8 lat.

Przypominamy, że wszelkie przypadki zgłaszania fałszywych informacji o podłożonych ładunkach wybuchowych są surowo karane. Każde tego rodzaju zgłoszenie powoduje zaangażowanie wielu służb, które w tym czasie nie mogą nieść pomocy osobom, które naprawdę jej potrzebują.

(KWP we Wrocławiu)

 

Powrót na górę strony