Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci pokonali koronawirusa! Dwóch funkcjonariuszy oddało swoje osocze

Data publikacji 09.06.2020

Kilkunastu wałbrzyskich policjantów z pierwszego komisariatu, którzy pod koniec kwietnia zarazili się koronawirusem, ma ujemny wynik badań na Covid-19. Część z nich już wróciła do służby. Dwóch z funkcjonariuszy oddało swoje osocze, by pomóc innym, najciężej zakażonym osobom.

Od wszystkich 14 chorych funkcjonariuszy pobrane zostały już po dwie próbki i - tu bardzo dobra wiadomość - obie mają wynik ujemny. Policjanci będą mogli w końcu opuścić miejsce izolacji, w której spędzili po kilka tygodni, a także wrócić do służby.

Przypomnijmy, że dwóch funkcjonariuszy pierwszego komisariatu postanowiło pomóc najciężej chorym na koronawirusa i w zeszłym tygodniu w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu oddało swoje osocze, które - jeżeli zawiera przeciwciała neutralizujące wirusa Covid-19 - będzie mogło być podane niektórym zakażonym pacjentom.

Apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiemy, że znajdujemy się w grupie ryzyka, mamy objawy mogące świadczyć o zarażeniu, bądź mieliśmy kontakt z osobą zarażoną, nie okłamujmy funkcjonariuszy, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. Tylko wtedy jesteśmy w stanie zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony