Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 20 kg narkotyków

Data publikacji 09.06.2020

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wspólnie z policjantami ze świdnickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 20 kg narkotyków, wśród których znalazły się m.in. amfetamina, metamfetamina, marihuana, kokaina, haszysz i tabletki ekstazy. Podejrzany decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili działania operacyjne rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 36-latka, który według ich ustaleń w miejscu zamieszkania miał posiadać różnego rodzaju środki odurzające.

W trakcie przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny, policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających: amfetaminy, metamfetaminy, ekstazy, marihuany, haszyszu oraz kokainy. 

Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli ponad 20 kg narkotyków,  a ich czarnorynkowa wartość to kwota 1 mln złotych.

Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie. Oprócz posiadania znacznej ilości narkotyków, funkcjonariusze udowodnili mu również uczestnictwo w ich obrocie.

Sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest natomiast karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wroclawiu/js)

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Waga i narkotyki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.66 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja