Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjanta

Data publikacji 09.06.2020

Podziękowania od osób, którym udzielono pomocy lub świadków zdarzenia są dla policjantów najwyższym wyrazem uznania dla ich codziennej służby. " (…) Zachował zimną krew. Uspokajał świadków, udzielając pierwszej pomocy poszkodowanym. (…) Składam wyrazy uznania i podziękowania dla tego - przykładowego obywatela i wzorowego policjanta...". Takie słowa uznania wpłynęły na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.

To już kolejny raz, kiedy policjant z Posterunku Policji w Michałowie starszy aspirant Mariusz Baran wykazał się wzorową postawą. Pod koniec maja br., w Grabówce, doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca mercedesa wraz z rodziną wjechał do rowu. W środku znajdowało się łącznie 9 osób, w tym 7 dzieci. Będący na wolnym funkcjonariusz, widząc zdarzenie, bez chwili zastanowienia ruszył z pomocą. Pomógł wydostać się z samochodu kilkuletniej dziewczynce, która najbardziej ucierpiała, zakładając jej opatrunek na głowę.

Z kolei świadkom zdarzenia polecił powiadomić inne służby. Jak pisze kobieta: "(…) Zachował zimną krew. Uspokajał świadków, udzielając pierwszej pomocy poszkodowanym. (…) Składam wyrazy uznania i podziękowania dla tego - przykładowego obywatela i wzorowego policjanta...". Takie słowa uznania są dla nas najwyższym wyrazem uznania.

Podziękowania

(KWP w Białymstoku/js)

 

Powrót na górę strony