Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Łowcy głów” z małopolskiej Policji namierzyli w Grecji poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Data publikacji 09.06.2020

55-letni mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz przez Interpol został zatrzymany w Atenach. Jest to wynik doskonałej, długotrwałej współpracy Policji wielu państw.

Sławomir T. poszukiwany był przez polskie organy ścigania od 2012 roku za szereg przestępstw kryminalnych. Listy gończe publikowała za nim zarówno prokuratura jak i sądy. Był poszukiwany do powadzonych spraw jako podejrzany, ale również  jako skazany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Wśród ciążących na nim zarzutów są: udział w bójce oraz pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którego następstwem była śmierć osoby, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel i dystrybucja narkotykami.

Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się, przede wszystkim za granicą. Ustalono, że przebywa na terenie Grecji. Dlatego wystosowano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Poszukiwany jednak wielokrotnie zmieniał tożsamość, co znacznie utrudniało ustalenie miejsca jego pobytu.

Policyjni poszukiwacze z Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie tropili jego poczynania i przekazywali stronie greckiej wszystkie zgromadzone informacje. Na tej podstawie, 55-latek został zatrzymany 2 czerwca br. przez greckich policjantów w Atenach.
W tej chwili mężczyzna przebywa w tamtejszym areszcie, gdzie czeka na ekstradycję do Polski. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony