Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowieccy policjanci uratowali desperata

Data publikacji 12.06.2020

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z ostrowieckiej komendy uratowali życie 47-letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. Podjęte przez policjantów czynności doprowadziły do przywrócenia funkcji życiowych mieszkańca gminy Kunów. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, a jego zdrowiu i życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

W minioną środę, 10.06.2020 r., około godziny 21.00, dyżurny ostrowieckiej jednostki otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że życie 47-latka z terenu gminy Kunów jest zagrożone. Z relacji zgłaszającego wynikało, desperat zadzwonił do swojego kolegi i poinformował o tym, że zamierza odebrać sobie życie. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ostrowieckiej komendy.

Po dotarciu pod wskazany adres stróże prawa ustalili, że mężczyzna miał pójść do pobliskiego lasu. Z uwagi na wieczorową porę, intensywne opady deszczu i zarośla, poszukiwania były znacznie utrudnione. Po chwili mundurowi zauważyli leżącego pod drzewem 47-latka. Policjanci błyskawicznie oswobodzili desperata i rozpoczęli jego resuscytację, przywracając mu funkcje życiowe. W międzyczasie na miejsce zdarzenia wezwana została załoga pogotowia ratunkowego, która przewiozła do szpitala.

Ostatecznie mieszkaniec gminy Kunów trafił pod opiekę lekarzy. Dzięki zdecydowanej postawie i sprawnym działaniom mł. asp. Marcina Kuchniaka oraz post. Przemysława Ksel nie doszło do tragedii.

(KWP w Kielcach/js)
 

Powrót na górę strony