Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjantów z drogówki zapobiegła tragedii

Data publikacji 15.06.2020

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie w trakcie służby dostrzegli kłęby dymu unoszące się nad posesją w Konikowie. Mundurowi bez chwili namysłu powiadomili oficera dyżurnego i przystąpili do ewakuacji mieszkańców.

Funkcjonariusze „drogówki” realizują w codziennej służbie zadania związane z ochroną bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, ale jeśli zajdzie potrzeba są gotowi realizować inne czynności, nawet te ratownicze. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji koszalińskich policjantów nie doszło do tragedii.

Mundurowi w trakcie nocnej służby, tuż przed godziną 4:30 sobotniego poranka, 13.06.2020 r., dostrzegli dym nad jedną z posesji w podkoszalińskim Konikowie. Jadąc w kierunku coraz mocniej unoszącego się dymu powiadomili dyżurnego, który wysłał na miejsce straż pożarną i załogi karetki pogotowia.

Policjanci po dotarciu do zabudowań, zdecydowali się obudzić mieszkańców i ich ewakuować jeszcze przed pojawieniem się pozostałych służb. Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych pozwoliła sprawnie ugasić pożar bez zagrożenia dla osób przebywających w mieszczącym się na posesji domu. W akcji gaśniczej udział brało pięć zastępów straży pożarnej.

(KWP w Szczecinie/kpa)

Powrót na górę strony