Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kościerska drogówka włączyła się w akcję #GASZYNCHALLENGE

Data publikacji 16.06.2020

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie podjęli wyzwanie #GaszynChallenge, w ramach którego zbierane są środki finansowe na leczenie 18-miesięcznego Wojtusia oraz inne dzieci chore na SMA. Do włączenia się do akcji policjanci nominowali kolejno Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, Ochotniczą Straż Pożarną w Łubianie oraz Nadleśnictwo Kościerzyna.

Sama akcja zapoczątkowana lokalnie przez strażaków ochotników z Gaszyna swoim zasięgiem niespodziewanie objęła teren niemal całej Polski, a nawet wykroczyła poza jej granice.

Zasady wyzwania są bardzo proste, a polegają na wykonaniu przez nominowane osoby lub przedstawicieli nominowanych instytucji 10 pompek bądź 10 przysiadów i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia z Galewic lub w łatwiejszej wersji na samej wpłacie minimum 10 zł. Kościerscy funkcjonariusze wsparli tym samym działania mające na celu niesienie pomocy Wojtusiowi jak i innym, znajdującym się w podobnej sytuacji dzieciom.

Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać wymienione zadanie.

Zadanie zostało wykonane, a dalsze nominacje otrzymały:

- Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach

- OSP Łubiana

- Nadleśnictwo Kościerzyna

Pamiętajmy też, że kolejne dzieci zmagające się z rdzeniowym zanikiem mięśni czekają na nasze wsparcie. Dlatego pompujemy już nie tylko dla Wojtusia! Dzięki uzbieranej kwocie chłopczyk będzie walczył o marzenia, a pompujemy dalej i nominujemy dla kolejnych chorych dzieciaków!

Linki do skarbonek dzieci chorych na SMA, znajdują się na stronie fundacji Siepomaga.

Wspólnie zawalczmy o życie tych dzieci!

Powrót na górę strony