Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pruszczańscy policjanci przyłączyli się do akcji #GaszynChallange

Data publikacji 16.06.2020

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego wspólnie ze strażakami OSP Pruszcz Gdański przyłączyli się do akcji #GaszynChallange w ramach której zbierane są środki finansowe na leczenie dzieci chorych na SMA. Do włączenia się do akcji mundurowi nominowali Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku, Oddział Prewencji Policji w Gdańsku, Jednostkę Wojskową 1300 z Pruszcza Gdańskiego oraz Komendę Powiatową Policji w Kwidzynie.

 Akcja zapoczątkowana przez strażaków z Gaszyna rozprzestrzeniła się na całą Polskę. Zasady są bardzo proste, nominowani do udziału wykonują 10 pompek i wpłacają min. 5 złotych na leczenie dzieci chorych na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni.

Funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim nominowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Pruszcza Gdańskiego i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Pruszcza Gdańskiego, którzy także wskazali ochotników od udziału w akcji. W ten sposób policjanci wspólnie ze strażakami spotkali się, żeby podjąć wyzwanie i „pompować” i zbierać środki na leczenie chorych dzieci.

 Zadanie zostało wykonane, a policjanci i strażacy nominowali do udziału w akcji:

- Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku

- Oddział Prewencji Policji w Gdańsku

- Jednostkę Wojskową nr 1300 w Pruszczu Gdańskim

- Komendę Powiatową Policji w Kwidzynie

 #GaszynChallange wciąż trwa i warto pomóc potrzebującym!

Linki do skarbonek dzieci chorych na SMA znajdują się na stronie fundacji Siepomaga.

Wspólnie zawalczmy o życie i zdrowie dzieci!

 

 

Powrót na górę strony