Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP: Zatrzymania członków tzw. grupy modlińskiej

Ponad 130 policjantów podzielonych na 17 grup wkroczyło dziś, punktualnie o 6.00 do wytypowanych wcześniej mieszkań i kryjówek członków tzw. grupy modlińskiej. Zatrzymano 5 osób, w tym także podejrzewane o podwójne zabójstwo na terenie Twierdzy Modlin.

Odprawa poprzedzająca policyjną akcję odbyła się o 4.00 nad ranem w Komendzie Stołecznej Policji. Zgromadzonym tam policjantom z Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw a także Zarządu Operacji Antyterrorystycznych przedstawiono szczegółowy plan działania. Kolejne slajdy prezentacji multimedialnej ze zdjęciami poszukiwanych, planami poszczególnych posesji, planami działań poszczególnych grup policyjnych, możliwymi zagrożeniami, dostarczały zebranym nowych informacji potrzebnych do realizacji przedsięwzięcia. Akcja miała rozpocząć się o świcie o jednakowej porze. Na umówiony sygnał policjanci mieli wkroczyć jednocześnie do wytypowanych wcześniej mieszkań, domów i kryjówek członków grupy modlińskiej.

Punktualnie o 6.00 policyjne grupy rozpoczęły działania. Wejścia miały charakter dynamiczny. Policyjni antyterroryści nie pozostawili zatrzymanym nawet najmniejszych szans na ucieczkę. Zatrzymano 5 osób - członków tzw. grupy modlińskiej, mającej na swoim koncie zabójstwa, uprowadzenia dla okupu, haracze, napady rabunkowe i handel narkotykami. To właśnie ta grupa odpowiada za zabójstwo Artura Z i Małgorzaty R. na terenie Twierdzy Modlin w sierpniu tego roku. Wówczas to ofiary uprowadzono, działając metodą na policjanta a następnie wywieziono i zamordowano. Motywem tego przestępstwa były porachunki pomiędzy grupami przestępczymi.

Zatrzymani dzisiaj to: Piotr K. (23 l.) ps. "Kopiak", Rafał M. (21 l.) ps. "Globus", Iwona Ł. (44 l.), Małgorzata Ś. (48 l.) i Krzysztof Ł. (25 l.). Zatrzymani to osoby znane Policji, wcześniej karane za wymuszenia rozbójnicze i bójki. Całą piątkę przewieziono do Komendy Stołecznej Policji.

Nad sprawą cały czas pracują policjanci z Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw oraz prokuratorzy z praskiej Prokuratury Okręgowej. Planowane są kolejne zatrzymania członków tej grupy przestępczej.

Powrót na górę strony
Polska Policja