Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Wrocławia zatrzymali kobietę ukrywającą się od ponad 5 lat

Data publikacji 17.06.2020

Poszukiwana 51-latka od dłuższego czasu wyraźnie unikała kontaktu z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości. Mając wiedzę, że w przypadku zatrzymania trafi do aresztu na co najmniej 7 lat, kobieta często zmieniała miejsca pobytu. Ostatecznie ukrywała się na terenie posesji zlokalizowanej w województwie podkarpackim, która z zewnątrz wyglądała na opuszczoną od wielu lat. Namierzyli ją kryminalni z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Po zatrzymaniu trafiła prosto do zakładu karnego.

Funkcjonariusze pełniący służbę w Zespole ds. Poszukiwań Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wpadli na trop kobiety poszukiwanej listem gończym za oszustwa na szkodę podmiotów gospodarczych i osób fizycznych. Ustalenia te poprzedzone były wielogodzinną pracą operacyjną policjantów. Ponieważ 51-latka wiedziała, że jest poszukiwana w celu odbycia kary pozbawienia wolności, wyraźnie unikała kontaktu ze stróżami prawa. Z ustaleń mundurowych wynikało, że kobieta bardzo często zmienia miejsca pobytu. Ostatecznie wrocławscy kryminalni namierzyli ją w małej miejscowości na terenie woj. podkarpackiego.

Poszukiwana miała zasądzoną karę ponad 7 lat pozbawienia wolności m.in. za wcześniejsze oszustwa, także kredytowe i fałszowanie dokumentacji.

W momencie zatrzymania znajdowała się w domu umiejscowionym na posesji, która z zewnątrz wyglądała na opuszczoną i niezamieszkałą od wielu lat. Policjanci nie dali się jednak zwieść pozorom, weszli do środka i zatrzymali 51-latkę. Następnie kobieta trafiła prosto do zakładu karnego.

W świetle obowiązujących przepisów za tego typu czyny, grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.62 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja