Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym nie bał się stanowczo zareagować, niestety w konsekwencji został pobity do nieprzytomności

Data publikacji 20.06.2020

W godzinach nocnych w jednej z miejscowości na terenie województwa dolnośląskiego doszło do pobicia policjanta, który będąc w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę dwóm mężczyznom na ich niewłaściwe zachowanie. Sprawcy wiedzieli, że mają do czynienia z funkcjonariuszem. W wyniku zdarzenia został on pobity do nieprzytomności i trafił do szpitala. Podejrzani zostali już zatrzymani.

W dniu dzisiejszym około godziny 3:00 w jednej z miejscowości na Dolnym Śląsku doszło do pobicia mężczyzny, który zwrócił uwagę dwóm osobom na ich niewłaściwe zachowanie. Sprawcy, pomimo późnej godziny, urządzili sobie imprezę, podczas której słuchali bardzo głośno muzyki, zachowując się przy tym w sposób hałaśliwy. Uniemożliwiali tym samym spoczynek nocny sąsiadom, którzy byli zmuszeni wszystkiego wysłuchiwać.

Mężczyzną, który zareagował na całą sytuację i postanowił zwrócić uwagę 31 i 25-latkowi na ich niewłaściwe i uciążliwe dla sąsiadów zachowanie, okazał się policjant w czasie wolnym od służby. Niestety, gdy funkcjonariusz starał się uspokoić uczestników imprezy, ci odpowiedzieli agresją. Obaj przeskoczyli przez ogrodzenie i zaatakowali go, kopiąc i bijąc po całym ciele. Sprawcy byli agresywni, mimo poinformowania ich przez atakowanego, że jest policjantem. W wyniku zdarzenia funkcjonariusz stracił przytomność. Trafił do szpitala, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń, które zagrażałyby jego życiu.

Sprawcy, którzy w momencie zdarzenia byli nietrzeźwi, zostali szybko zatrzymani i trafili do właściwej terytorialnie jednostki policji. W chwili obecnej trwają czynności, które mają na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia i jego przebiegu.

Policjantowi zostanie udzielona wszelka możliwa pomoc ze strony kierownictwa Policji. Nie ma i nie będzie przyzwolenia na takie zachowania wobec kogokolwiek, tym bardziej w sytuacji, gdy sprawcy świadomie atakują policjanta.

(KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony