Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znieważenie i zniszczenie kilkunastu nagrobków

Data publikacji 22.06.2020

W niedzielę 14 czerwca policjanci otrzymali zgłoszenie o znieważeniu miejsca spoczynku oraz zniszczeniu grobu. Jak się później okazało sprawca zniszczył jeszcze kilkanaście innych nagrobków. Całość zarejestrował monitoring.

Do znieważenia miejsc spoczynku oraz zniszczeniu kilkunastu nagrobków doszło na cmentarzu farnym w Grudziądzu w nocy z 13/14 czerwca. Akt wandalizmu zarejestrowały kamery, które zamontowane są na terenie cmentarza. Po analizie zgromadzonego materiału, mundurowi rozpoznali dobrze im znanego 36-letniego mieszkańca Grudziądza. Jego zatrzymanie było jedynie kwestią czasu. I tak też się stało. Sprawca zniszczenia został zatrzymany w czwartek (18.06). Noc spędził w policyjnym areszcie. W piątek (19.06) zostały mu przedstawione zarzuty znieważenia miejsca spoczynku zmarłego oraz zniszczenia nagrobków.

Prowadzone dochodzenie pozwoliło policjantom ustalić również, że ten sam mężczyzna jest sprawcą zniszczenia biblioteczki, która była wykonana w pniu drzewa w Parku Miejskim. Ten akt wandalizmu również zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego.

Za oba akty dewastacji 36-latek stanie przed sądem. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

  • zniszczony nagrobek.
  • Zniszczony grób.
  • Miejsce na książki w pniu drzewa.
Powrót na górę strony