Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polskie K-9

Data publikacji 22.06.2020

Jak zostać przewodnikiem psa policyjnego? Jakie kryteria należy spełnić, by pracować jako policyjny przewodnik, jakie cechy charakteru trzeba mieć, by czerpać satysfakcję z tej wyjątkowej służby? Jak długo służy pies w polskiej Policji, co się z nim dzieje, kiedy przechodzi na „psią” emeryturę? Na te - i inne - pytania znajdziesz odpowiedź, oglądając materiał, który polska Policja przygotowała wspólnie z kanałem HISTORY. Pierwszy odcinek „Jak zostać przewodnikiem psa policyjnego” już dziś, 22 czerwca na profilach Facebook, Instagram, YouTube polskiej Policji i kanału HISTORY!

Pierwszy odcinek został zrealizowany w Siedlcach we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz z udziałem Wydziału Promocji Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji. O łączeniu służby z pasją, o miłości do zwierząt, o wyzwaniach, które stawia przed policjantami ta wyjątkowa służba, o silnej więzi między psem a jego przewodnikiem opowiadają mł. asp. Edyta Sułkowska z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, mł. asp. Mariusz Misiak,  mł. asp. Grzegorz Kozłowski, sierż. szt. Paweł Majczyna z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz sierż. Grzegorz Kowalewski z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Ten niezwykły projekt filmowy odsłoni widzom kulisy pracy policyjnego przewodnika psa służbowego, pozwoli odkryć tajemnice związane z tą wyjątkową służbą. Kolejny odcinek z cyklu już za tydzień. Śledź na bieżąco nasze profile w mediach społecznościowych. Więcej o pracy policyjnych psów i ich przewodników dowiesz się również z najnowszego programu „Najlepszy pies w Policji” emitowanego w każdy wtorek o 22 na kanale HISTORY.

(Biuro Komunikacji Społecznej KGP)

Opis filmu: Polskie K-9

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 46.22 MB)

Powrót na górę strony